Comisii

  • Consiliul de administratie

Presedinte: Director Rusulet Cora Mariana

Membri:

  • Andrei Carmen – director adjunct
  • Malureanu Laura – profesor invatamant primar
  • Marton Aura – profesor limba romana
  • Manole Dionisie – reprezentantul Consiliului Local
  • Banoiu Magdalena Corina – reprezentantul Consiliului Local
  • Feldioreanu Rodica – reprezentantul Primarului
  • Boghea Mihaela – reprezentantul Asociatiei de parinti
  • Micutiu Anca – reprezentantul Asociatiei de parinti

Secretar: Balasescu Cristina – profesor invatamant primar

 

  • Comisia pentru curriculum

Coordonator: Director adjunct: Carmen Andrei

Membri:

  • Mera Emilia – responsabil ariei curriculare Limba si Comunicare
  • Baditoiu Monica Sara – responsabil ariei curriculare Arte
  • Turtureanu Mihaela – responsabil ariei curriculare Om si societate
  • Ionescu Corina – responsabil Comisia metodica a invatatorilor
  • Dina Elena – consilier educativ și coordonator pentru programe si proiecte educative scolare si extrascolare, Responsabil arie curriculară Matematica, stiinte si tehnologii
  • Marton Aura – responsabil Comisie metodica Consiliere si orientare
  • Boghea Mihaela- reprezentantul părinților

 

  • CEAC

Coordonator:  Dan Mihaela – profesor invatamant primar

Membri:

  • Roinita Mariana – profesor chimie
  • Turtureanu Mihaela – profesor religie
  • Mocanu Anca – profesor biologie
  • Manole Dionisie – reprezentantul Consiliului Local
  • Boghea Mihaela- reprezentantul Asociatiei de parinti
  • Andrei Iulian – reprezentantul sindicatului

 

  • Comisia pentru prevenirea si eliminarea violeței, a faptelor de corupție și discriminării în mediul scolar și promovarea interculturalității

 

Subcomisia pentru prevenirea și combaterea violenței și a delincvenței juvenile în mediul școlar Subcomisia pentru prevenirea și combaterea discriminării și promovării interculturalității Subcomisia pentru prevenirea actelor de corupție în educație
Responsabil: Director adjunct Andrei Carmen

Membri:

-Mustatea Geanina – consilier scolar

-Dina Elena – consilier educativ

-Marton Aura – responsabil Comisia metodica Consiliere si orientare

-Poenaru Florin – Politia de Proximitate

 

 

Responsabil: Dan Mihaela- PIPP

Membri:

-Huștiu Monalisa- profesor matematică

-Dadu Elena – reprezentant comunitate

-Cozac Cătălina – mediator școlar

 

 

 

Președinte: Dobrescu Daniela

Secretar: Huștiu Monalisa

Membri:

-Mera Emilia – profesor limba romana

-Turtureanu Mihaela – profesor religie

-Baditoiu Monica Sara – profesor educatie fizica

-Andrei Iulian – reprezentantul structurii de control managerial intern

-Tabacila Gabriela – reprezentantul structurii de management resurse umane

-Mocanu Anca – consilier pentru integritate

 

 

  • Comisia pentru frecventa, combaterea absenteismului si a abandonului scolar

Coordonator: Director adjunct Andrei Carmen

Responsabil: Mustățea Geanina- consilier scolar

Membri:

  • Vlad Aurelia – profesor limba engleza
  • Berei Stefan – profesr invatamant primar
  • Cozac Catalina – mediator scolar

 

  • Comisia pentru perfectionare si formare continua

Coordonator: Vlad Aurelia

Membri:

  • Necula Simona – profesor limba engleza
  • Benedescu Lavinia- PIPP
  • Bâtcă Silvia- profesor TIC
  • Comisia de securitate, sanatate in munca și pentru situații de urgență

 

Subomisia pentru sănătate și securitate în muncă Subcomisia pentru situații de urgență
Presedinte: Director Rusulet Cora Mariana

Secretar: Grădișteanu Gheorghe- reprezentant SC Transilvania Company SRL

Membri:

-Baditoiu Monica Sara – reprezentant al lucratorilor

-Martinescu Cristina – reprezentant al lucratorilor

-Rusu Floarea – medic medicina muncii

 

Președinte: Andrei Carmen- Director adjunct

Membri:

-Berei Stefan – PIPP

-Benedescu Lavinia – PIPP

-Iliescu Vasile – muncitor de întreținere

 

 

  • Comisia pentru intocmirea orarului si asigurarea serviciului pe scoala

Coordonator: Director adjunct Andrei Carmen

Membri:

  • Dobrescu Daniela – profesor matematica
  • Mocanu Anca- profesor biologie
  • Dina Elena- profesor fizica
  • Hustiu Monalisa- profesor matematica

 

  • Comisia pentru control managerial intern și managementul riscurilor

Presedinte: Director adjunct: Andrei Carmen

Membri:

  • Roiniță Mariana- profesor/ reprezentant CP
  • Dina Elena- consilier educativ
  • Tabacila Gabriela – secretar
  • Iulian Andrei – informatician
  • Dragusin Liliana/ Staedel Lenke – administrator financiar
  • Dan Mihaela- reponsabil CEAC
  • Mălureanu Laura- reprezentant CA

 

  • Responsabil de gestionare SIIIR

Responsabil: Martinescu Cristina – secretar

 

  • Comisia pentru programe si proiecte educative școlare și extrașcolare

Coordonator: Dina Elena – consilier educativ

Membrii:

  • Marton Aura – profesor limba romana
  • Veliscu Catalina – profesor invatamant primar
  • Ciobanu Simona – profesor invatamant primar
  • Mihai Iosif – profesor muzica
  • Stoica Mihaela – profesor invatamant primar
  • Boghea Mihaela- reprezentantul comitetului de părinți

 

  • Comisia pentru organizarea concursurilor școlare, a olimpiadelor și competițiilor sportive

Responsabil: Roiniță Mariana – prof. Fizică/chimie

Membri:

  • Mera Emilia- prof. Lb. română
  • Mihaila Sebastian-prof. Ed. fizică
  • Ciobanu Simona – PIPP
  • Vlad Aurelia – prof. Lb. engleză
  • Mihai Iosif – prof. Ed. Muzicală
  • Bădițoiu Monica Sara- prof. Ed. fizică

 

  • Comisia interna de evaluare continua (pentru invatamantul special integrat)

Coordonator: Vlad Camelia – profesor itinerant

Membri:

  • Barbu Adriana – profesor logoped
  • Mustatea Geanina – profesor psiholog / consilier scolar
  • Cozac Catalina – mediator scolar

 

  • Comisia de implementare a strategiei nationale ʺActiunea comunitaraʺ

Responsabil: Huștiu Monalisa

Membri:

  • Veliscu Catalina- profesor invatamant primar
  • Stoica Mihaela- profesor invatamant primar
  • Vlad Aurelia – profesor limba engleza
  • Sîrboiu Gabriel
  • Coordonatorul pentru proiecte si programe educative scolare si extrascolare si Consilierul educativ: Dina Elena

 

  • Comisia pentru primirea, gestionarea si distribuirea rechizitelor scolare

Președinte: Andrei Carmen

Responsabil: Staniloiu Lucica Florica- bibliotecar

Secretar: Martinescu Cristina Elena – secretar

Membri:

  • Benedescu Lavinia – profesor invatamant primar
  • Marton Aura – profesor limba romana
  • Mocanu Anca – profesor biologie

 

  • Comisia de acordare a burselor pentru elevi

Presedinte: Director adjunct Andrei Carmen

Secretar: Tabacila Gabriela – secretar Scoala

Membrii:

  • Malureanu Laura – profesor invatamant primar
  • Vlad Aurelia – profesor limba engleza
  • Dan Mihaela – profesor invatamant primar
  • Staniloiu Lucica Florica – bibiotecar
  • Dragusin Liliana/ Staedel Lenke – administrator financiar

 

  • Comisia pentru preluarea gestiunii si evidenta manualelor

Presedinte: Staniloiu Lucica Florica – bibiotecar

Secretar: Benedescu Lavinia – profesor învățământ primar

Membri: Stoica Mihaela – profesor invatamant primar

              Crăciun Marilena – profesor

              Andrieș Mihai – profesor

            

  • Comisia de inscriere in programul A doua sansa

Presedinte: Director Rusulet Cora Mariana

Secretar: Tabacila Gabriela – secretar scoala

Membri:

  • Roinita Mariana – coordonator program ADS
  • Cozac Catalina – mediator scolar
  • Berei Teodorina- învățător

 

  • Responsabilul cu sigiliul unității
  • Tăbăcilă Gabriela- secretar

 

  • Responsabilul cu comunicarea

Andrei Iulian- informatician

 

  • Comisia pentru verificarea documentelor școlare

Responsabil:  Rusuleț Cora Mariana- director

Membri:

  • Andrei Carmen-director adjunct
  • Stoica Mihaela- profesor pentru invatamant primar
  • Necula Simona Camelia – profesor limba engleza
  • Tăbăcilă Gabriela – secretar
  • Martinescu Cristina 
  • Andrieș Mihai

 

  • Comisia pentru promovarea imaginii școlii
  • Rusuleț Cora -director
  • Andrei Carmen – director adjunct
  • Velișcu Cătălina-PIPP
  • Dan Mihaela-PIPP
  • Mihăilă Sebastian – prof. Ed. Fizică
  • Stoica Mihaela -PIPP
  • Andrei Iulian – informatician

 

  • Comisia pentru recepția bunurilor

Președinte: Andrei Carmen – director adjunct

Membri:

  • Velișcu Cătălina-PIPP
  • Martinescu Cristina

 

  • Comisia metodica a dirigintilor

Responsabil: Marton Aura – profesor limba romana

 

  • Coordonatorului programului A doua sansa la nivelul unitatii de invatamant

    Roinita Mariana – profesor chimie

 

  • Responsabilul cu primirea, gestionarea si distribuirea produselor lactate si de panificatie pentru elevi

          Martinescu Cristina- secretar

 

  • Responsabilul comisiei metodice a invatatorilor

          Ionescu Corina – profesor invatamant primar

 

  • Responsabili ariilor curriculare
  • Mera Emilia – responsabil ariei curriculare Limba si Comunicare
  • Dina Elena – responsabil ariei curriculare Matematica, stiinte si tehnologii
  • Baditoiu Monica Sara – responsabil ariei curriculare Arte
  • Turtureanu Mihaela – responsabil ariei curriculare Om si societate
  • Marton Aura- responsabil comisia metodică a diriginților

 

  • Responsabilul de caz servicii psihoeducaționale pentru elevii cu cerințe educative speciale – Vlad Camelia