Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'scoalaco'@'localhost' (using password: NO) in /home/scoalaco/public_html/wp-content/plugins/visitors-detective/inc/vv_adding.php on line 11

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /home/scoalaco/public_html/wp-content/plugins/visitors-detective/inc/vv_adding.php on line 11

Warning: mysql_query(): Access denied for user 'scoalaco'@'localhost' (using password: NO) in /home/scoalaco/public_html/wp-content/plugins/visitors-detective/inc/vv_adding.php on line 13

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/scoalaco/public_html/wp-content/plugins/visitors-detective/inc/vv_adding.php on line 13
Ziua Europeana a limbilor straine moderne | Școala Gimnazială nr.2 Codlea

Ziua Europeana a limbilor straine moderne

%%wppa%% %%slideonly=7%% %%size=200%% %%align=left%%  În data de 26 septembrie 2012, de Ziua Europeană a limbilor moderne, elevii clasei a III-a B de la Școala Gimnaziala nr. 2 Codlea, au primit vizita câtorva elevi de la clasa a VI-a C.

Aceștia ”înarmați” cu stegulețe au venit sa descopere împreună cu colegii lor mai mici frumusețea limbilor moderne din spațiul european.

Elevii mai mici au ghicit tarile după steagurile reprezentative, au numărat si au spus poezii in limbile:romana,engleza,franceza,greaca si germana. De asemenea au știut multe capitale europene si pentru ce sunt faimoase tarile discutate. La final, au primit stegulețe de la cei mari.

Prof. Aurelia VLAD – profesor lb. engleza

Comments are closed.