Ziua Educației 2017

Educatia este activitate cu caracter fundamental de transmitere a experientei de viata, a culturii catre generatii tinere, de influentare sistematica si constienta a dezvoltarii intelectuale, morale sau fizice. “Educatia este imblanzirea unei flacari, nu umplerea unui vas” potrivit afirmatiei lui Socrate.
 
Educatia este orientata predominant spre pregatirea pentru viata si care il formeaza pe om.Astfel elevii Școlii Gimnaziale nr.2 Codlea, au dorit să sărbătorească această zi alături de profesorii și învățătorii lor prin diverse activități specifice și adaptate vârstei lor, concursuri de captare a imaginii și emoției prin fotografie, teatru, etc.
 
Cu această ocazie am organizat și o activitate comună dedicată acestei zile cu elevii și profesorii Școlii Gimnaziale Măieruș prin intermediul sistemului de teleprezență un sistem superperformant de care școala noastră beneficiază.
 
galeria foto a activităților desfășurate cu prilejul acestei zile o puteți urmari dând click AICI !